Cübbeli ve Özdağ’dan “Arap çölü” polemiği

İsrail, Gazze Şeridi’ndeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne hava saldırısı düzenledi. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan hastane saldırısında şu ana kadar gelen bilgilere göre en az 800 kişi hayatını kaybetti.

Saldırının ardından birçok ülke ayaklandı. İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde de protesto gösterileri yapıldı.

Protestolar sırasında “Mehmetçik Kudüs’e” sloganları atıldı ve bu slogan da beraberinde tartışmaları getirdi. Türk askerinin Filistin’e gitmesini savunanlardan biri de kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü oldu.

“Cübbeli Ahmet”, Ümit Özdağ’ın “Artık Arap çöllerinde Mehmetçiğin dökeceği kan yok” sözleri üzerinden “Herkes bilsin ki bu savaş Gazze’de bitmeyecek, Mescid-i Aksâ’da durmayacak, 20 küsûr vilâyetimizin de içinde bulunduğu “Vaad edilmiş Topraklar” projesini gerçekleştirinceye kadar Yahûdî ve arkasındaki küffâr durmayacak.” dedi.

ÖZDAĞ’DAN YANIT

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ise “Cübbeli Ahmet”e ilgili sözlerin Atatürk’ün söylediğini hatırlatarak “Türk askerinin kanının bir daha Arap çölleri için dökülmeyeceğimi söyleyen Trablusgarp’ta,, Filistin’de, Suriye’de savaşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk ve Türk askeri cephede savaşırken siz medrese mensupları “din adamı askere gitmez” masalı ile fiilen asker kaçağı durumundaydınız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir