Mehmet Demirkol’dan Flaş İddia: “Fenerbahçeli Futbolcular…”

Demirkol’a göre Fenerbahçe’nin protestosu haklıydı, ancak bu şekilde olmamalıydı. A Takım futbolcularının sahaya çıkarak kendi iradelerini ortaya koymaları ve oynamak istediklerini söylemeleri gerekiyordu. Demirkol, futbolcuların başını öne eğmiş bir şekilde sahaya çıkmalarını eleştirdi.

Demirkol, 50 yıldır futbolu takip ettiğini ve bu kadar olayı bir arada görmediğini söyledi. Bu sezon yaşanan olayların Türk futbol tarihinin en büyük olayları arasında yer aldığını savundu.

Demirkol, TFF Başkanı olsaydı bu maçı oynatmayacağını da sözlerine ekledi. Boşuna iki takım, yöneticiler ve taraftarlar seyahat etmezdi. Sadece 1-2 dakikalık bir gösteri oldu.

Demirkol, yöneticilerin taraftarlığını bir kenara bırakmaları gerektiğini vurguladı. En iyi taraftardan en iyi yönetici olmayacağını, hatta taraftarlık dozajı yüksekse yöneticilik performansının düşeceğini savundu. Yöneticilerin her adımını ve kelimesini seçmeleri gerektiğini söyledi. Demirkol, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’taki başkanlar düzeyine duyduğu şeylere inanamadığını da sözlerine ekledi.

Demirkol’un yorumları futbolseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Bazı futbolseverler Demirkol’a hak verirken, bazıları ise Fenerbahçe’nin protestosunu haklı buldu.

Demirkol’un yorumları şu şekilde özetlenebilir:

Fenerbahçe’nin protestosu haklıydı, ancak bu şekilde olmamalıydı.

A Takım futbolcularının sahaya çıkarak kendi iradelerini ortaya koymaları gerekiyordu.

Demirkol, TFF Başkanı olsaydı bu maçı oynatmazdı.

Yöneticilerin taraftarlığını bir kenara bırakmaları gerekiyor.

Demirkol, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’taki başkanlar düzeyine duyduğu şeylere inanamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x